Fler webbplatser

Ledamöter i tekniska nämnden

    Telefon: 0220-24000
    E-post: kundcenter@hallstahammar.se
    Besöksadress: Norra Prästgårdsgatan 1, Hallstahammar

    Postadress: Hallstahammars kommun, 734 80 Hallstahammar

    Öppettider i kundcenter
    1 sept - 31 maj (vintertid)
    Måndag-torsdag 08.00-16.30
    Fredag 08.00-16.00

    1 juni - 31 augusti (sommartid)
    Måndag-torsdag 08.00-16.00
    Fredag 08.00-15.00

    Kundcenter har kvällsöppet för besök till klockan 20.00 vid kommunfullmäktiges sammanträden.

    Observera att i anslutning till vissa helgdagar kan kundcenter stänga tidigare.

    Telefon: 0220-24000
    E-post: tekniskanamnden@hallstahammar.se

    Postadress:
    Tekniska nämnden
    734 80 Hallstahammar

    Tekniska nämnden består av fem ledamöter. Ärenden förbereds av tjänstepersoner inom tekniska förvaltningen. Förberedelserna inför mötena sker i nämndens arbetsutskott.

    Tekniska nämndens ledamöter 2023-2026

    1. Peter Ristikartano (MP), ordförande, Peter.Ristikartano@hallstahammar.se
    2. Marijo Edlund (S), 1:e vice ordförande, Marijo.Edlund@hallstahammar.se
    3. Reinder Nispeling (L), 2:e vice ordförande, Reinder.Nispeling@hallstahammar.se
    4. Rolf Lindström (SD), Rolf.Lindstrom@hallstahammar.se
    5. Mattias Janssen (M), Mattias.Janssen@hallstahammar.se

    Tekniska nämndens ersättare

    1. Svea Klinga Härdevik (V), Svea.Klinga.Hardevik@hallstahammar.se
    2. Jim Larsson (S), Jim.Larsson@hallstahammar.se
    3. Jesper Bertilsson (L), Jesper.Bertilsson@hallstahammar.se
    4. Stig Erik Nyman (KD), Stigerik.Nyman@hallstahammar.se
    5. Sigrid Moser Nyman (SD) , Sigrid.Mosernyman@hallstahammar.se