Fler webbplatser

Ledamöter i barn- och utbildningsnämnden

    Telefon: 0220-24000
    E-post: kundcenter@hallstahammar.se
    Besöksadress: Norra Prästgårdsgatan 1, Hallstahammar

    Postadress: Hallstahammars kommun, 734 80 Hallstahammar

    Öppettider i kundcenter
    1 sept - 31 maj (vintertid)
    Måndag-torsdag 08.00-16.30
    Fredag 08.00-16.00

    1 juni - 31 augusti (sommartid)
    Måndag-torsdag 08.00-16.00
    Fredag 08.00-15.00

    Kundcenter har kvällsöppet för besök till klockan 20.00 vid kommunfullmäktiges sammanträden.

    Observera att i anslutning till vissa helgdagar kan kundcenter stänga tidigare.

    Telefon: 0220-24000
    E-post: barnochutbildningsnamnden@hallstahammar.se

    Postadress:
    Barn- och utbildningsnämnden
    734 80 Hallstahammar

    Barn- och utbildningsnämnden består av sju ledamöter. Ärenden förbereds av tjänstepersoner inom barn- och utbildningsförvaltningen. Förberedelserna inför mötena sker i nämndens arbetsutskott.

    Barn- och utbildningsnämndens ledamöter 2023-2026

    1. Kjell Ivemyr (S), ordförande, Kjell.Ivemyr1@hallstahammar.se
    2. Karin Enedahl (S), Karin.Enedahl@hallstahammar.se
    3. Elisabeth Erngren (V) 2:e vice ordförande, Elisabeth.Erngren@hallstahammar.se
    4. Sigge Synnergård (L), 1:e vice ordförande, Sigurd.Synnergard@hallstahammar.se
    5. Hamida Hanou (M), Hamida.Hanou@hallstahammar.se
    6. Carolyn Karlsson (SD), Carolyn.Karlsson@hallstahammar.se
    7. Eva Nyman (KD), Eva.Nyman@hallstahammar.se
    8. Özlen Özerol Frejd (C), ozlen-ozerol.frejd@hallstahammar.se

    Barn- och utbildningsnämndens ersättare

    1. Natalie Umell (S), Natalie.Umell@hallstahammar.se
    2. Roland Svangren (S), Roland.Svangren@hallstahammar.se
    3. Sören Ivemyr (V), Soren.Ivemyr@hallstahammar.se
    4. Mikael Zeidlitz (MP) Mikael.Zeidlitz@hallstahammar.se
    5. Philip Jandovsky (M), Philip.Jandovsky@hallstahammar.se
    6. Elisabeth Moser (SD), Elisabeth.Moser@hallstahammar.se
    7. Özlen Özerol Frejd (C), ozlen-ozerol.frejd@hallstahammar.se