Fler webbplatser

Ledamöter i bygg- och miljönämnden

    Telefon: 0220-24000
    E-post: kundcenter@hallstahammar.se
    Besöksadress: Norra Prästgårdsgatan 1, Hallstahammar

    Postadress: Hallstahammars kommun, 734 80 Hallstahammar

    Öppettider i kundcenter
    1 sept - 31 maj (vintertid)
    Måndag-torsdag 08.00-16.30
    Fredag 08.00-16.00

    1 juni - 31 augusti (sommartid)
    Måndag-torsdag 08.00-16.00
    Fredag 08.00-15.00

    Kundcenter har kvällsöppet för besök till klockan 20.00 vid kommunfullmäktiges sammanträden.

    Observera att i anslutning till vissa helgdagar kan kundcenter stänga tidigare.

    Telefon: 0220-24000
    E-post: byggochmiljonamnden@hallstahammar.se

    Postadress:
    Bygg- och miljönämnden
    734 80 Hallstahammar

    Bygg- och miljönämnden består av fem ledamöter. Ärenden förbereds av tjänstepersoner inom bygg- och miljöförvaltningen. Förberedelserna inför mötena sker i nämndens arbetsutskott.

    Bygg- och miljönämndens ledamöter 2023-2026

    1. Sigge Synnergård (L), ordförande, Sigurd.Synnergard@hallstahammar.se
    2. Tony Frunk (S), 1:e vice ordförande, Tony.Frunk@hallstahammar.se
    3. Ulf Ölander (S), 2:e vice ordförande Ulf.olander@hallstahammar.se
    4. Stieg Andersson (M), Stieg.Andersson@hallstahammar.se
    5. Sigrid Moser-Nyman (SD), Sigrid.Mosernyman@hallstahammar.se

    Bygg- och miljönämndens ersättare

    1. Richard Erikson (L),Richard.Erikson@hallstahammar.se
    2. Hakim Momand (S), Hakim.Momand@hallstahammar.se
    3. Bengt Hultin (V), Bengt Hultin@hallstahammar.se
    4. Carina Byhlin (KD), Carina.Byhlin@hallstahammar.se
    5. Torsten Ramberg (SD), Torsten.Ramberg@hallstahammar.se